AMEERIKA LÄÄNERANNIK JA KANJONID

30. september – 16. oktoober 2019
Grupis 18 reisijat / 6 vaba kohtagaranteeritud väljumine
Reisijuht: Neeme Raud
BRONEERI REIS

Ameerika lääneranniku kirjeldamisel pole ükski liialdus kohatu. Metsiku Lääne võimsad maastikud ja unustamatud legendid kütkestavad seiklejaid täna samasuguse magneetilisusega nagu paar sajandit tagasi. Raugematu ajavool on tuule, päikese ja vee abil vorminud kanjoneid, orge, mäemassiive ning kõrbi. Geoloogiliste imede uskumatute värvide ning vormide kaleidoskoobi kirjeldamiseks jääb sõnadest puudu. Läänes on maailma suurimate loodusimede hulka kuuluv Grand Canyon, Bryce’i ning Antiloobi kanjon, Surmaoru lõputud liivaluited ning kordumatud kaljud. Lisaks on külastajate jaoks põnev taltsutamatu moega Vaikse ookeani rannik ning selle mõnusad väikelinnad, looduspargid täis ajatuid puuhiiglasi, maailma meelelahutuspealinn Las Vegas ning särav värav San Francisco. Lisaks on California öko-ellusuhtumise vedur USAs ning maailmas üha arvestatavam veinitootmise piirkond.

San Francisco on maailma üks pildistatumaid, filmitumaid ja dokumenteeritumaid linnu - see on peibutav kooslus ajaloost ja tänapäeva mitmekülgsusest.

1. päev

TALLINN – SAN FRANCISCO
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.10

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.50-15.25
Lend AY0115 Helsingi-San Francisco 16.20-17.20, lennuaeg 11 tundi

Saabume San Franciscosse ning suundume hotelli.

Majutus: San Francisco Hilton Union Square hotell 4*

2. päev

SAN FRANCISCO
Alustame päeva San Francisco bussiekskursiooniga. San Francisco on maailma üks pildistatumaid, filmitumaid ja dokumenteeritumaid linnu – see on peibutav kooslus ajaloost ja tänapäeva mitmekülgsusest. Linn on rajatud mägedele ning on neid ääristava imeilusa lahe pärl. Külastame Union Square’i äripiirkonda ning Twin Peaks vaateplatvormi mägedes, kust avaneb linnulennuline vaade linnale. Castro – maailma esimene ja ainus gei-naabruskond, botaanikaaed, Golden Gate Bridge (jalutuskäik sillal, mida peetakse maailma üheks enampildistatud objektiks, Golden Gate’i sild viib teisele poole lahte kaunisse linna Sausalitosse), rannalinn Sausalito (bussi lõpp).

Sõidame praamiga tagasi linna. Edasi liigume jalgsi – Firshermans Warf, San Francisco kuulsad kaidel elavad sajad merelõvid, San Francisco mägiaiad, vaatetorn Coit Tower, maailma kõveraim tänav – Väike Itaalia-Hiinalinn. City Lights raamatupood, mis muutus legendiks tänu Allen Ginsbergi poeemi „Owl“ avaldamisele. Vaba pärastlõuna Fishermani kail. Saame köisraudtee piletid, et hiljem iseseisvalt hotelli naaseda.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: San Francisco Hilton Union Square hotell 4*

3. päev

SAN FRANCISCO
Täna ootab meid ees Stanfordi ülikooli tuur – nii rongiga kui ka jala, sõiduaega kokku üks tund. Stanfordis asub kuulus Rodini skulptuuride aed. Tutvume ka Eesti arhiiviga Stanfordi ülikoolis ja kohtume selle arhivaariga.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: San Francisco Hilton Union Square hotell 4*

Asume teele Monterey poolsaare poole, kus on kaunid rannad, küpressid ja kaljud.

4. päev

SAN FRANCISCO – MONTEREY
Asume teele Monterey poolsaare poole, kus on kaunid rannad, küpressid ja kaljud. See on olnud meeliskohaks paljudele Ameerika ja Euroopa kunstnikele ning luuletajatele. Külastame Henry Cowelli parki, kus näeb hiidsekvoiasid.

Peatume teele jäävas San Jose lähedases ostukeskuses Santana Rows, mis on väljast nagu suur karp, aga mille keskele on rajatud euroopalik linn, et ostja tunneks ennast justkui Vanasse Maailma sattunud olevat. Seal on huvitav jälgida, milline võib olla ostlemise tulevik ja kuidas Ameerika Euroopat “järele teeb”. Edasi peatume mõnes piirkonna ökofarmis, sest California on USA mahepõllumajanduse vedur. Kuulame lugusid sealsete ökofarmerite elu ja maailmafilosoofia kohta.

Seejärel sõidame Monterey’sse, California kunagisse pealinna, kus pöörame põhitähelepanu kalasadamale ja Cannery Row’le, millele on toonud kuulsuse kirjanik John Steinbeck.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Monterey Tides hotell 4*

5. päev

MONTEREY – SAN LUIS
Sõidame mööda kuulsat 17 miili teed Carmelisse, mis on üks võluvamaid California rannikulinnu. Teel teeme peatusi imetlemaks hüljeste ja lindude kaljusid, kus näeme pelikane, kormorane, hülgeid ja merelõvisid. Carmelis on aega natuke ringi vaadata ning seejärel sõidame Point Lobos’i parki. Siinne looduspark on kui peidetud kalliskivi. Mööda rännakuteed avanevad unustamatud vaated, kus võimsad merelained purunevad vastu hiigelkaljusid. Siin on üks kahest paigast maailmas, kus kuninglikud Monterey küpressid kasvavad looduslikult. Pargi loomastik on väga rikkalik – siin võib kohata merisaarmaid, vaalu, hülgeid, delfiine, hirvi, jäneseid ning isegi puumasid. Liigume edasi San Luis Obisposse, mis on üks vanimaid kogukondi Californias.

Pikkadel bussisõitudel tutvustab Neeme iga päev värskeid kohalikke ja üle-Ameerikalisi ajalehti. Lisaks annab ta põhjaliku ülevaate USA poliitika hetkeseisust. Samuti ka Ameerika poliitilisest süsteemist: miks on riigis ainult kaks suurparteid (demokraadid ja vabariiklased) ning millised on nende peamised maailmavaatelised erinevused ja palju muud.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Paso Robles: the Oaks Hotel & Suites hotell 3+*

6. päev

SAN LUIS OBISPO – VISALIA VEINIMÕIS
Pärast hommikusööki külastame Morro Bay nimelist rannikulinna. Kauguses silmame Morro Bay kaljut, mis on koduks paljudele lindudele ja merelõvidele. Seejärel suundume San Simeoni, et külastada Hearsti lossi. See valdus, mille on kujundanud arhitekt Julia Morgan aastatel 1919-1947, kuulus meediamagnaadile William Randolph Hearstile. Siin võib näha mõjutusi mitmest ajaloolisest arhitektuuristiilist, mida lossiomanik oma Euroopa reiside kestel armastama hakkas. Hearsti lossis on olnud 56 magamistuba, 61 vannituba, 19 elutuba, 127 aakrit (0.5 km2) aedasid, sise- ja välibasseinid, tenniseväljakud, kinosaal, lennuväli ning maailma suurim eraloomaaed. Tänini võib siin kohata sebrasid ja teisi eksootilisi loomi. Valduse väljapaistvamaid vaatamisväärsusi on Neptuni välibassein, mis asetseb mäetipu äärel, pakkudes nii suurejoonelisi kaugvaateid mägedele, ookeanile ja peahoonele.

Pärastlõunal naaseme Visaliasse ning külastame veinimõisa.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Visalia Marriott hotell 3*

Tuul, vihm ja päike on kaljudest voolinud omanäolisi kujutisi 150 miljoni aasta jooksul.

7. päev

SEQUOIA RAHVUSPARK
Sõidame Sequoia Rahvusparki, mille on kuulsaks teinud hiidsekvoia puud, nende hulgas Kindral Sherman, mida peetakse maailma suurimaks puuks. Kindral Shermani puu kasvab metsas, kus on veel sirgumas viis maailma kümnest suurimast puust. Kindral Shermani puu juurest alustame 4.5 kilomeetri pikkust matka mööda Kongressi rada, mis viib meid selliste hiiglaste juurde nagu The President, The Senate, The House, General Lee Tree ja McKinley Tree. Vaatame ringi metsamuuseumis (Giant Forest Museum) ja jalutame kilomeetripikkusel Suurte Puude (Big Trees) rajal.

Pärast hiiglaste imetlemist jätkame teekonda Visalia suunas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Visalia Marriott hotell 3*

8. päev

VISALIA – SURMAORG
Täna külastame muljetavaldavat Surmaorgu, mis asetseb 100 meetrit allpool merepinda. See piirkond on nii kõle, et esimesed kauboid, kes siia rändasid, kirjeldasid seda paika kui “ilma ühegi ojata, millest juua; ilma ühegi puuta, millel rippuda”. Avastame Badwater Pointi, mis on oru madalaim punkt, Furnace Creeki ja Stovepipe’i liivaluiteid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Death Valley The Ranch hotell 3*

9. päev

SURMAORG – TULEORG – ST.GEORGE
Pärast hommikusööki asume teele Nevada osariigi esimese rahvuspargi Tuleoru poole. Tuleoru muljetavaldav kõrbemaastik on väga mitmevärviline. Tuul, vihm ja päike on kaljudest voolinud omanäolisi kujutisi 150 miljoni aasta jooksul. Siin on filmitud arvukaid vesterne. Pärastlõunal sõidame Saint George’i poole. Linna rajajaks olid mormoonid, kelle keskust me seal ka külastame. Kõneleme pikemalt mormoonlusest kui usust.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St. George Best Western Plus Abbey Inn & Suites hotell 3+*

10. päev

ST.GEORGE – ZION KANJON – BRYCE KANJON
Sõidame vanimasse parki Utah’is – Zioni kanjoni juurde. Siin on enam kui 900-meetrised katedraalikujulised kaljud. Samuti on siin ainukordse geograafilise asukoha tõttu mitmekesine floora ja fauna.

Pärast lõunasööki sõidame üle maaliliste tasandike Bryce’i kanjoni juurde. Bryce’i peetakse Utah’i piirkonna imeliseimaks looduspargiks. Mitmete erinevate kujudega unustamatud roosad kaljud küütlevad erinevates värvitoonides koidust ehani.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Best Western Bryce Canyon Grand hotell 3+*

11. päev

BRYCE KANJON – PAGE
Täna tutvume Bryce’i kanjoniga. Seejärel asume teele Page’i suunas. Teel teeme peatuse Hobuseraua kanjoni juures. Sellele kanjonile andis hobuseraua kuju Colorado jõgi. Meile avaneb imeline vaade 1280 meetri kõrguselt üle merepinna. Colorado jõgi nimelt asub 975 meetri kõrgusel ning kanjoni servalt on 305 meetrit alla sügavikku.

Page’i jõudes teeme peatuse Powelli järve ja Glemi kanjoni tammi juures. Seejärel teeme pärastlõunase laevareisi indiaanlaste Vikerkaare monumendi juurde, kuhu pääseb ainult mööda jõge (viis tundi).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Page Lake Powell Resort hotell 4*

Edasi sõidame Las Vegasesse. Teel peatume Ameerika kuulsaimal Route 66 maanteel asuvas väikelinnas Seligman.

12. päev

ANTILOOBI KANJON – MOMUNENDIORG – NAVAJO
Hommikul külastame vapustavat Antiloobi (ülemist) kanjonit. Tuhandete aastasadade jooksul on kanjonid endale teed uuristanud pehmesse Navajo liivakivisse. Slot kanjonid on majesteetilikud kitsad läbipääsud. Nende kitsususte liivasel pinnal mahub just väike grupp inimesi läbi kõndima. Aeg-ajalt vilksatab päike läbi šahtide ülevalt alla.

Seejärel asume teele Monumendiorgu – paika, kus kõrguvad tumepunased mäed. Külastame pärastlõunal aukartustäratavat piirkonda, kus on filmitud arvukad vesternid. See 40 kilomeetrit pikk ja 25 kilomeetrit lai kõrbeväli on kaetud hiiglaslike monoliitsete liivakivistruktuuridega, mis oru kohal kõrgustesse ulatuvad. Teeme džiibituuri Navajo indiaanlastega ning kohtume Navajode omavalitsuse esindajatega, et kuulda, kuidas nad elavad USAs piirides ja Ameerika kodanikena omas Navajo riigis. Navajo riigis valitseb kuiv seadus!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Navajode omavalitsuse territooriumil asuv Kayenta Hampton Inn hotell 3+*

13. päev

ANTILOOBI KANJON – MOMUNENDIORG – NAVAJO
Sõidame mööda maalilist Desert View Drive maanteed Suure kanjoni juurde. Teeme peatuse Desert View vahitorni juures, mis on ehitatud muistsete Puebloani vahitornide järgi. Vahitorni kaunistuseks on Hopi kunstniku Frank Kabotie seinamaalingud.

Külastame Suurt kanjonit – suursugust geoloogilist fenomeni. See on kindlasti meie reisi üks meeldejäävamaid hetki. Jalutame mööda kanjoni lõunakülge, et vaadelda üht kaunimat ja aukartustäratavamat maailmaimet. Suur kanjon on tekkinud miljonite aastate pikkuse tuule- ja vee-erosiooni tagajärjel. See on vormide, värvide ja müstiliste varjude lõputu avarus. Umbes üks miil kanjoniäärest allpool voolab Colorado jõgi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Flagstaff Doubletree hotell 4*

14. päev

FLAGSTAFF – WALNUT KANJON – LAS VEGAS
Hommikul teeme lühikese jalutuskäigu Walnut kanjonis. Walnut kanjon on kitsas metsaga kaetud kanjon – siin on mitmed Sinagua indiaanlaste elamud otse kaljudel. Kanjon asub merepinnast 2200 meetri kõrgusel.

Edasi sõidame Las Vegasesse. Teel peatume Ameerika kuulsaimal Route 66 maanteel asuvas väikelinnas Seligmanis.

Pärastlõunal jõuame Las Vegasesse, maailma mängupealinna, mis sillerdab nagu miraaž keset kõrbe. Vaba aeg, avastamaks toretsevaid hotell-kasiinosid. Soovitame jalutada läbi kõigi läbi erinevate hotellide, kus asuvad uhked teemapargid. Las Vegases esinevad pidevalt ka Hollywoodi ja maailma poptähed, nende kontsertidele soovitame pileti juba enne ära osta – Albion saadab eelteate, kes reisi ajal esinevad.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Las Vegas Treasure Island hotell 4*

15. päev

LAS VEGAS
Vaba päev Las Vegases.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Las Vegas Treasure Island hotell 4*

16. päev

LAS VEGAS – LOS ANGELAS – HELSINGI
Vaba hommik Las Vegases. Pärastlõunal sõidame lennujaama ning võtame suuna kodu poole.

Lend AA2307 Las Vegas-Los Angeles 16.16-17.16
Lend AY002 Los Angeles-Helsingi 19.30-16.05, lennuaeg 10h ja 35min

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev

HELSINGI – TALLINN
Saabume Helsingisse ja lendame edasi Tallinnasse.

Lend AY1017 Helsingi-Tallinn 17.25-17.55

REISI HIND: 5695€

Paketis sisaldub

  • kõik lennud ja lennujaamamaksud
  • majutus programmis märgitus hotellides
  • hommikusöögid
  • programmis märgitud ekskursioonid ja sissepääsud
  • transport vastavalt programmile
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 1500 €
  • reisikindlustus
  • programmis vastavalt märgitud ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu.

Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.