Hanna-Liina Võsa viib «West Side Story» tuttavatesse New Yorgi paikadesse

«Absoluutselt tuttavad paigad. Ma elasin (Broadway muusikalide koolis õppimise ajal) Upper West Side´s. Minu esimene aadress oligi 85. tänaval. Ehk siis see oli tõesti väga-väga seal samas,» rääkis Hanna-Liina Võsa KUKU raadio saatele «Neeme Raud. Siin.»

West Side Story on lugu 1950. aastate New Yorgist. Sealsete poola-iiri immigrantide peredest ja Puero-Ricast saabunute peredest pärit noorte omavahelistest kokkupõrgetest.

Võsa arvab, et see «nende» ja «meie» kokkupõrgete teema ja Estonia uuslavastus kõnetab ka tänast vaatajat.

«Selle versiooni puhul Estonias ongi vimka tehtud – teine vaatus on toodud tänapäeva. Minu meelest teeb see sellest eriti karmi tüki. Tükk ise ongi väga vägivaldne. Aga kuna kogu stilistika tuleb ka tänapäeva, siis see teeb kõik veel karmimaks. Sisserännanud ja kohalikud. Ma tõmban küll natukene paralleele Odini-sõdalaste ja pagulaste vahel. See on õõvastav tegelikult,» rääkis Võsa.

Ta leiab, et Eestis on olukord siiski rahulik, aga Rootsis, lavastaja George Malviuse kodumaal, on see igapäevane teema. «Krimiuudistes käib läbi. Rasside vaheline probleem on õhus ikkagi ja väga teravalt.»